Naczelny - blog

Uczestnictwo w wydarzeniu Bałkańskie Sastanci w Gdańsku

Bałkańskie Sastanci czyli Bałkańskie Spotkania

W dniach 21-22 listopada 2019 roku Studenckie Koło Naukowe Bałkanika, działające na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, organizuje Bałkańskie Sastanci czyli Bałkańskie Spotkania. W ramach wydarzenia na Uniwersytecie gościć będą politolodzy, dyplomaci, podróżnicy, dziennikarze, autorzy książek oraz twórcy blogów o Bałkanach. Wśród nich będziecie mogli spotkać redaktorkę portalu Turcja w Sandałach, Izę Miszczak. Poprowadzi ona prelekcję na temat związków Turcji z Bałkanami, a w szczególności na temat miasta, które od dawna ją fascynuje, czyli Edirne.

Nowy przewodnik Turcji w Sandałach - Antalya, Side i Alanya

Antalya, Side i Alanya. Przewodnik Turcji w Sandałach

Przewodnik Antalya, Side i Alanya został przygotowany z myślą o tych osobach, które wybierają się na Riwierę Turecką, a podczas pobytu w tym regionie Turcji chcą nie tylko wypocząć i poplażować, ale również odwiedzić kilka ciekawych miejsc. Niniejsza książka umożliwi Wam zapoznanie się z najważniejszymi informacjami o Turcji i jej południowym wybrzeżu, pomoże zaplanować całą wyprawę i wskaże, które miejsca na Riwierze godne są zobaczenia. Miłośnicy historii będą mogli z jej pomocą odszukać rzadko odwiedzane ruiny starożytnych miast, wielbiciele pięknych krajobrazów odnajdą wskazówki dotyczące najatrakcyjniejszych punktów widokowych, a smakoszom podsuniemy sugestie co do restauracji godnych wizyty.

Przewodnik podzielony został na trzy główne działy, uporządkowane geograficzne – od zachodniego do wschodniego odcinka Riwiery Tureckiej. Przedstawiają one, kolejno, okolice Antalyi, Side i Alanyi, czyli najpopularniejszych wśród podróżników i wczasowiczów miast w tym regionie. W każdym dziale znajdziecie dokładny opis najważniejszych miast, zabytków i skarbów natury położonych na omawianym obszarze. Miejsca te zostały także naniesione na specjalnie przygotowane mapy przedstawiające dany obszar.

Książka w sklepie Google Play | Książka w Google Books

Wyniki konkursu na najciekawszą relację z wyprawy do Turcji - edycja 2013

Wraz z końcem lutego dobiegło kresu głosowanie na najciekawszą wyprawę, ogłoszonego w 2013 roku. Zgodnie z wolą osób, które oddały głosy, ostateczny ranking relacji przedstawia się następująco:

Wiosenne kwiaty dla zwycięzców konkursu

Konkurs na relację 2013 - ogłoszenie kandydatur!

Najnowsza edycja konkursu na relację z wyprawy do Turcji właśnie została zakończona. Oznacza to, że nadszedł czas na przedstawienie kandydatur i rozpoczęcie głosowania na najciekawszy tekst. Głosowanie odbywać się będzie przez ankietę, widoczną po lewej stronie naszego portalu. Tym razem zdecydowaliśmy się na brak ograniczeń, co oznacza, że głosować może każdy, zarówno zalogowany użytkownik, jak i anonimowy gość. Głosowanie będzie trwało do końca lutego 2014 i ani jednego dnia dłużej, ponieważ musimy się wyrobić czasowo z produkcją i wysyłką nagród przed naszą kolejną redakcyjną wyprawą do Turcji.

W szranki konkursowe stanęli w tej edycji następujący autorzy, którym gorąco dziękujemy za teksty i zdjęcia (w kolejności alfabetycznej):

Zawsze jest dobry powód, żeby wstawić zdjęcie tureckiego kota :)

Szóste urodziny Turcji w Sandałach

Co prawda na koniec 2013 roku nie pojawiło się u nas żadne podsumowanie, ale znakomitą okazją, żeby nadrobić ten brak są szóste urodziny portalu Turcja w Sandałach. Nasz portal wkroczył w wiek szkolny i pewnie długa przed nim droga do pokonania, lecz z pewnością będziemy się dalej rozwijać i doskonalić tak, aby zaspokoić oczekiwania naszych Czytelników.

Minione 12 miesięcy było dla redakcji TwS bardzo owocne podróżniczo, a przydarzyło nam się tyle wspaniałych sytuacji i doświadczeń, że aż trudno nam je wszystkie spamiętać. Postaramy się jednak skrupulatnie przeszukać pamięć i najważniejsze wydarzenia Wam przypomnieć.

Świętujemy szóste urodziny portalu Turcja w Sandałach!

Strony

Subskrybuj RSS - Naczelny - blog