Can Bonomo

Can Bonomo to stosunkowo nowe nazwisko na tureckiej scenie muzycznej. Jednak urodzony w 1987 roku w Izmirze piosenkarz został uznany za godnego reprezentanta Turcji w konkursie piosenki Eurowizji w 2012 roku. Na odbywającym się w tym roku w Baku finale będzie on wykonywał piosenkę Love Me Back.

Piosenkarz urodził się w rodzinie pochodzącej od Sefardyjczyków, czyli Żydów wygnanych z Półwyspu Iberyjskiego pod koniec XV wieku. Wielu z nich znalazło wówczas schronienie na terenach Imperium Osmańskiego. Pochodzenie było jedną z przyczyn wyboru Cana jako reprezentanta Turcji na konkurs Eurowizji. Zgodnie z informacjami pochodzącymi od zarządu Tureckiej Telewizji Państwowej (TRT) wybór piosenkarza o żydowskich korzeniach ma na celu złagodzenie niekorzystnego nastawienia do Turcji na arenie międzynarodowej.

Can Bonomo rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku ośmiu lat od gry na gitarze. Mając 17 lat rozpoczął karierę wokalną w Stambule. Wówczas też podjął studia na Wydziale Komunikacji Uniwersytetu Bilgi w Stambule.

W okresie studiów Can Bonomo zyskał popularność dzięki nadającym jego programy stacjom radiowym takim jak Number One FM, Radio101 oraz Radio Class. Dzięki popularności w radiu szybko zyskał szansę na występy w stacjach telewizyjnych, takich jak MTV oraz Number One TV.

W 2001 Can Bonomo wydał swój debiutancki album Meczup (Lunatyk). Z tego albumu pochodzi piosenka Şaşkın (Zdezorientowany).

Dla przypomnienia, w poprzednich latach Turcję na konkursie Eurowizji reprezentowali m.in Sertab Erener (2003), Mor ve Ötesi (2008), Hadise (2009) oraz maNga (2010).

Odpowiedzi

can bono

niestety w Polsce nie zobaczymy w tym roku Eurowizji, TVP podobno nie stać na transmisjce bo całą kasę rzuca na odcinek sport - Euro i Igrzyska