Witam i o Stambuł pytam.

Witam wszystkich forumowiczów.

Bywalcy i doświadczeni turyści, a najlepiej ci co właśnie wrócili powiedzcie mi czy na ten moment jest rozsądnym aby jechać samochodem na 3 dni do Stambułu z 2 małych dzieci (6 i 3 lat) na zwiedzanie.

Będziemy w Bułgarii i ja raczej nie należę do osób, które wysiedzą na miejscu a bardzo mnie fascynuje to miasto. Niestety wydarzenia zapoczątkowane na placu Taksim wzbudzają moje obawy.

Czy przy założeniu, że będziemy omijać z dalek miejsca gdzie odbywają się protesty i porozkładane są barykady będziemy bezpieczni?

Pozdrawiam

Fora: 

No właśnie następne pytania

No właśnie, następne pytania to jak jest z poruszaniem się po mieście:

1. Dojazd samochodem?

2. Korzystanie z komunikacji miejskiej na czas pobytu?

Samochodem dojedziesz. Platne

Samochodem dojedziesz. Platne parkingi sa nad Złotym Rogiem. Kilka lat temu bezplatne miejsca do parkowania byly przy ulicy Kennedyego. To ten bulwar opasujacy historyczne centrum. Mozesz probowac stanac gdzies na Sultanahmet. Moze sie uda. Dalej ruszasz pieszo. Wiekszosc zabytkow jest w zasiegu piechura- no z 3 latkiem moze byc problem. Troche dalej podjedziesz tramwajem. Tania i ciekawa alternatywa sa promy.

Lekarstwem na 3 latka bedzie

Lekarstwem na 3 latka bedzie wózek, jak się zmęczy to będzie jechał. Pytanie jak jak wygląda sytuacja w obecnym czasie w metrze? Czy można spokojnie się poruszać.

Myślę, że nie ma problemu.

Myślę, że nie ma problemu. Mój przyjaciel był w Stambule podczas protestów (również wycieczka z Bułgarii) i gdyby nie poszedł na plac taksim, to nawet by ich nie zauważył. Samochodem dojedziesz bez problemu w okolice centrum, oczywiście musisz dostosować się do tureckiego stylu jazdy. Dzieci też sobie poradzą. jak wspomniał piotrmx większość zabytków zlokalizowanych jest blisko siebie, do pozostałych dojedziesz komunikacją miejską (dolmusze, promy, tramwaje). Miłego zwiedzania

hm...

problemem, szczególnie z maluchami, może być jedynie okrutny tłok

mamy teraz szczyt sezonu co oznacza tłumy, tłumy, tłumy

z drugiej strony wszyscy w branży turystycznej narzekają, że Taksim spowodował masowe odwoływanie rezerwacji i w tym roku turystów jest znacznie mniej niż zwykle - więc jeśli koniecznie latem, to może faktycznie teraz

jazda samochodem po Istanbule w szczycie sezonu to interesujące doświadczenie, podobnie jak szukanie parkingu :)

komunikacja miejska bezproblemowa

Istanbul jest fascynujący, jak mówisz, nawet tak małe dzieciaczki jak Twoje nie będą się nudziły, bez trudu znajdziecie coś, co je zaciekawi