Edirne. Przewodnik Turcji w Sandałach

Edirne. Przewodnik Turcji w Sandałach

Miło nam poinformować naszych czytelników, iż 24 lutego br. ukazała się książka Edirne. Przewodnik Turcji w Sandałach autorstwa Izabeli Miszczak. Pozycję tę polecamy zarówno wytrwałym podróżnikom po Turcji, jak i osobom planującym swój pierwszy samodzielny wyjazd do tego kraju, szczególnie gdy Edirne znajduje się na trasie ich wyjazdu.

Książka powstała na podstawie kilkuletnich doświadczeń zdobytych podczas organizacji samochodowych wypraw do Turcji przez redakcję portalu TurcjaWSandalach.pl. W trakcie tych podróży Edirne zyskało naszą sympatię jako dogodne miejsce na postój oraz jako miasto o zaskakująco ciekawej i bogatej historii. Mamy nadzieję, że przewodnik pozwoli Wam docenić urok Edirne, a osoby które dotrą do niego podczas swoich wycieczek, uznają je za warte odwiedzenia.

Przewodnik zawiera wiadomości o historii Edirne oraz informacje praktyczne, opisy kilkudziesięciu miejsc wartych odwiedzenia oraz propozycje pięciu spacerów po mieście. Dla wszystkich opisanych obiektów podane są współrzędne, umożliwiające wykorzystanie nawigacji GPS w trakcie zwiedzania. Dodatkowo trasy spacerów wzbogacone są mapami pomagającymi w orientacji w terenie.

Książka rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore.

Książka w sklepie Google Play | Książka w Google Books

Odpowiedzi

gratulacje ...

na dobry początek...

ale przed Istambułem to czeka Cię ciężka praca :-)

Gratulacje! Powinny być także

Gratulacje! Powinny być także podziękowania od rzeszy czytelników - użytkowników smartfonów, ale na to pewnie trochę trzeba poczekać. Jeszcze nie czytałem, ale pewny jestem, że dzieło wspaniałe i wiekopomne.

A z czystej ciekawości: dlaczego na okładce meczet trzech balkonów i jednej fontanny, a nie Selimiye?

 

W sumie to ten z trzema

W sumie to ten z trzema balkonami jest ulubionym. A poza tym zdjęcie idealnie nadawało się na okładkę.

Meczet trzybalkonikowy

Najprostsza odpowiedź byłaby taka, że z meczetu Üç Şerefeli mamy najlepsze zdjęcie na okładkę :P A tak na serio, to chcemy zachęcić podróżników do wyjścia poza schemat i odwiedzenie nie tylko tego najsłynniejszego meczetu Edirne, ale też i paru (no dobrze, kilkunastu) innych...