Edirne. Przewodnik TwS

Autor: 

Izabela Miszczak

Wydawnictwo: 

Aslan

Rok wydania: 

2014

Język: 

polski

Orientacyjna cena książki: 

16 zł

Rodzaj książki: 

przewodnik

Edirne. Przewodnik Przewodnik Turcji w Sandałach

Seria Przewodniki Turcji w Sandałach skierowana jest zarówno do podróżników organizujących samodzielne wyprawy do Turcji, jak i do osób zainteresowanych poznaniem mniej rozreklamowanych zakątków tego kraju. Książka Edirne. Przewodnik Turcji w Sandałach to pierwsza pozycja z tej serii. Powstała ona na podstawie kilkuletnich doświadczeń zdobytych podczas organizacji samochodowych wypraw do Turcji przez redakcję portalu TurcjaWSandalach.pl. W trakcie tych podróży Edirne zyskało naszą sympatię jako dogodne miejsce na postój oraz jako miasto o zaskakująco ciekawej i bogatej historii. Mam nadzieję, że mój przewodnik pozwoli Wam docenić urok Edirne, a osoby które dotrą do niego podczas swoich wycieczek, uznają je za warte odwiedzenia.

Przewodnik składa się z trzech głównych części. W pierwszej z nich podane są najważniejsze informacje praktyczne, które mogą się przydać w trakcie wizyty w Edirne, oraz informacje o historii tego miasta. Cześć informacji praktycznych, na przykład związana z przepisami wizowymi, odnosi się do podróżowania po Turcji w ogólności. W drugiej części opisane są najważniejsze obiekty w Edirne, które uznałam za ciekawe i warte odwiedzenia. Każde z tych miejsc posiada informacje o lokalizacji i jest identyfikowane unikalnym numerem. Numery te są wykorzystywane na mapach zamieszczonych w przewodniku. Ostatnia część przewodnika to propozycje spacerów po Edirne. W ramach pięciu zaproponowanych tras uwzględnione są wszystkie opisane miejsca, ale zachęcam do modyfikacji zamieszczonych propozycji oraz ich łączenia. Każdy spacer zawiera mapę, która powinna pomóc w orientacji w mieście.

Książka rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore.

Istnieje również możliwość bezpośredniego zakupu książki w popularnych formatach (m.in. mobi, azw, epub, pdf) obsługiwanych przez czytniki książek elektronicznych. Osoby zainteresowane taką możliwością prosimy o kontakt z redakcją.

Książka w sklepie Google Play | Książka w Google Books