Midye dolma

Midye dolma czyli faszerowane małże to jedna z najsmaczniejszych potraw kuchni tureckiej. Podawana jest najczęściej jako przystawka, chociaż jeżeli zamówimy dużą porcję, to może również wystarczyć za danie obiadowe.

Midye dolma

Farsz do midye dolma przygotowuje się łącząc małże z ryżem, podsmażoną cebulą i różnymi dodatkami, wśród których często pojawiają się orzechy i suszone porzeczki, oraz przyprawami takimi jak mięta, cynamon czy pieprz.

Midye dolma podawane są w otwartych muszlach, z których wyjada się farsz bez użycia sztućców, skropiwszy je wcześniej sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny.

Odpowiedzi

gazetowe forum zadzialało

gazetowe forum zadzialało tez na moja wyobraznie! jade za 2 dni, i pierwsze co zrobie, jade na taksim do mojego midyowego ulubienca zzz

Ślinka cieknie...

... prawda? Patrząc na to zdjęcie warto pomarzyć, a tu jeszcze muszę nieco poczekać do kolejnego wyjazdu. Życzę wspaniałego wyjazdu i smacznych małży!

midye dolma ...

chyba przegapiłem to danie w swoich wędrówkach...

i zastanawiam się, jak to się ma do małży sprzedawanych na rogu a sprzedawca skrapia je sokiem cytrynowym...

przyglądaliśmy się z ciekawością aczkolwiek z mieszanymi uczuciami z dziedziny kulinarnych smaków...  

A my się skusiliśmy, potem

A my się skusiliśmy, potem nawet kupowalismy hurtowo:) od "narożnego" sprzedawcy 25szt. za 10 TL(w centrum chcieli za 1 sztukę 1 TL). Niezłe, ale "bez szału".