Muğla

Współrzędne GPS: 37.211189, 28.366699

Region: 

Muğla to miasto w zachodniej Turcji będące stolicą prowincji Muğla. Szczyci się tym, że jest pierwszym miastem w Turcji, które zatrudniło kobietę jak burmistrza.

Mugla - widok z dworca autokarowego

Leżące nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych miasto ma bardzo przyjemny mikroklimat oraz sprawa wrażenie pewnego "wyluzowania" - tutaj można nabrać dystansu do tętniących życiem realiów Istanbulu czy też plaż Alanyi.

Bardzo ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest bazar, który oprócz warzyw i owoców oferuje wiele małych knajpek i ciekawych zakątków. Restauracje w Muğli są odwiedzane prawie jedynie przez Turków, co zazwyczaj jest gwarancją świeżości i dobrego smaku.

Mugla - targ

Obejrzyjcie galerię eksponatów z Muğli w Muzeum Archeologicznym w Izmirze.


Co warto zobaczyć: 

W Muğli warto się po prostu powłóczyć sennymi uliczkami, zjeść posiłek w lokalnej restauracji i odwiedzić bazar w dzień handlowy.

Jak dotrzeć?: 

Dworzec autokarowy położony jest około jednego kilometra od centrum, którą to odległość z łatwością można pokonać pieszo. Autokary zapewniają połączenia z miastami leżącymi na wybrzeżu egejskim, w tym z Aydinem. Połączenia z miastami wybrzeża Morza Śródziemnego są realizowane przez Marmaris.

 

Powiązane artykuły: