Podróże Marzeń. Turcja

Autor: 

praca zbiorowa

Wydawnictwo: 

Mediaprofit

Rok wydania: 

2005

Język: 

polski

Orientacyjna cena książki: 

25 zł

Rodzaj książki: 

przewodnik

Książka jest  tłumaczeniem angielskiego tytułu Insight Guides. Turkey. Została wydana w serii Podróże Marzeń i była dostępna jako dodatek do Gazety Wyborczej w cyklu Biblioteka Gazety Wyborczej.

O książce:

Książka ma formę bogato ilustrowanego zdjęciami przewodnika po Turcji. Liczy sobie 420 stron. Kolejne rozdziały prezentują historię Turcji, ciekawe wademekum oraz opis poszczególnych regionów kraju. Na końcu książki znajduje się rozdział z radami dla podróżnych. Po całej książce rozrzucone są tematyczne wstawki, opisujące między innymi znanych ludzi związanych z Turcją, takich jak Sulejman Wspaniały czy Atatürk. Znaczna waga książki oraz brak tak użytecznych informacji, jak rekomendowane hotele czy restauracje lub też rozkłady jazdy autokarów i pociągów, czyni z tej pozycji bardzo ciekawy album o Turcji. Pozycja może zachęcić do odwiedzenia kraju, jednakże na potrzeby podróży zalecamy raczej Lonely Planet. Turkey.

Zalety przewodnika:

* Bardzo dużo kolorowych fotografii.

* Sporo map i planów miast.

* Opisuje całą Turcję, a nie tylko jej część zachodnią.

* Zawiera użyteczne porady dla podróżujących.

Wady przewodnika:

* Twarda okładka i wysokiej jakości papier - w przypadku albumu jest to zaletą, ale niestety zwiększa znacznie wagę książki, co zniechęca do jej zabierania w podróż.

* Skrótowy indeks.

* Brak informacji o noclegach i restauracjach.