Podróżuj z Dzieckiem. Poradnik Praktyczny

Autor: 

Anna i Krzysztof Kobusowie

Wydawnictwo: 

G+J RBA

Rok wydania: 

2013

Język: 

polski

Orientacyjna cena książki: 

49,90 zł

Rodzaj książki: 

przewodnik

Podróżuj z DzieckiemKiedy w rodzinie podróżników rodzi się dziecko, to jego rodzice stają przed trudnym wyborem: czy porzucić wędrówki i przygody czy też dalej zwiedzać świat. Oczywiście, jeżeli pasja podróżnicza jest prawdziwa i silna, to wybór wydaje się oczywisty - trzeba jeździć dalej. Nie oznacza to, że nic się nie zmienia, wszak w drogę wyrusza mały człowiek, o potrzeby i komfort którego trzeba zadbać.

Jak to zrobić? Co jest na prawdę ważne, a z czego można lub trzeba zrezygnować? Na te pytania, jak również na wiele innych, odpowiada książka Podróżuj z Dzieckiem. Umieszczona na jej okładce informacja 100% porad sprawdzonych przez rodziców i dzieci nie jest czczą przechwałką. Ten tom stanowi prawdziwą kopalnię wiedzy, dotyczącą rozmaitych zagadnień związanych z podróżami.

Co więcej, duża część z zawartych w nim wskazówek nie jest skierowana do podróżników z potomstwem, ale może być wykorzystana przez wszystkich poszukiwaczy nowych miejsc. Czytelnicy mogą zajrzeć do podróżnej apteczki autorów, dowiedzieć się o rozmaitych tajnikach związanych z ubezpieczeniami podróżnymi oraz sposobami płatności stosowanymi w różnych państwach świata.

Oczywiście większość porad z tego kompendium dotyczy tej szczególnej sytuacji, jaką jest podróżowanie z małym potomstwem. Omawiane zagadnienia dotyczą między innymi potrzebnego bagażu, edukacji w podróży, wyposażenia małego podróżnika (w tym w wózki, nosidła i chusty, ale również zabawki), żywienia, zakwaterowania oraz sposobów na aktywne spędzanie czasu.

Całość uzupełniają rozdziały dotykające jakże ważnych, a często pomijanych na etapie planowania wyprawy, zagadnień: odpowiedzialnego podróżowania, ochrony środowiska, niesienia pomocy mieszkańcom krajów rozwijających się. Dowiecie się również, czy warto zapisywać niemowlaka na kurs języka angielskiego, jak rozważnie kupować i przewozić pamiątki oraz jak fotografować dziecko. Autorzy z pewnością dobrze to wiedzą, wszak są nie tylko rodzicami dwójki dzieci, ale również zawodowymi fotografami.

Strony poradnika Podróżuj z Dzieckiem

Większość omawianych tematów jest przedstawiona także z punktu widzenia innych osób - w książce znajduje się mnóstwo wypowiedzi podróżujących rodziców, którzy na własnej skórze sprawdzili, przykładowo, jak zorganizować spływ kajakowy, w jakim wieku można nauczyć dziecko nurkowania czy jazdy na nartach, czy można odwiedzić muzeum lub antyczne ruiny bez zanudzania najmłodszych itd.

Strony poradnika Podróżuj z Dzieckiem

Wspaniałą zachętą do przetestowania zamieszczonych porad są przepiękne fotografie dzieci autorów, wykonane w wielu egzotycznych lokalizacjach. Aż się chce natychmiast rzucić wszystkie zajęcia i ruszać w drogę! Miłym i pożytecznym dodatkiem są również zamieszczone na końcu książki linki do podróżniczych portali, stron i blogów.

Strony poradnika Podróżuj z Dzieckiem

Podobno ekspert to człowiek, który sam popełnił już wszystkie możliwe błędy. Co prawda Ani i Krzysiowi Kobusom z pewnością nie można przypisywać wszelakich błędów, jakie popełnić mogą rodzice podróżujący z małymi dziećmi, ale napisana przez nich książka z pewnością jest efektem żmudnego i długotrwałego procesu uczenia się na własnych pomyłkach.

Strony poradnika Podróżuj z Dzieckiem

Powiązane artykuły: