Wycieczki z Alanyi i z Side

Lokalne biura podróży oraz rezydenci oferują wczasowiczom wiele wycieczek jedno- i wielodniowych. Oto kilka typowych propozycji:

  • Dwu- lub trzydniowa wycieczka do Kapadocji, połączona ze zwiedzaniem Konyi i karawanseraju w Aksaray. W samej Kapadocji odwiedza się jedno z podziemnych miast, twierdzę w Uçhisar oraz skansen w Göreme. Jest również możliwość obejrzenia słynnych baśniowych kominów. Jako dodatkowa atrakcja oferowana jest możliwość uczestnictwa w "nocy tureckiej" - naszą opinię o tej imprezie wyraziliśmy powyżej i zdania nie zmienimy - oraz odbycia lotu balonem nad Kapadocją o wschodzie słońca. Dodatkowa opłata w tym przypadku jest dość wysoka, ale przeżycia pozostają niezapomniane!
  • Jednodniowa wycieczka do Pamukkale, obejmująca również zwiedzanie ruin Hierapolis oraz możliwość kąpieli w słynnym Basenie Kleopatry (za dodatkową zapłatą, a jakże). Wycieczka jest godna polecenia ze względu na unikalny na skalę światową urok "Bawełnianej Twierdzy", ale trzeba pamiętać, że ze względu na znaczne odległości do przejechania, autokar wyrusza w środku nocy, czyli około trzeciej nad ranem. Może być to przeszkodą nie do pokonania dla śpiochów.

Ruiny Hierapolis

  • Jednodniowa wycieczka do Anamuru - rzadko polecana i nie oferowana przez wszystkie biura podróży, a przecież Anamur warty jest zobaczenia! Wielkim minusem jest dość długi przejazd autokarem po krętej drodze górskiej. Osoby o słabych żołądkach i cierpiący na chorobę lokomocyjną powinni sobie raczej darować tą wycieczkę.

Anamur - ruiny Anamurium

  • Jednodniowa wycieczka nazywana KAS lub MAS. Występuje w dwóch odmianach - w obu zwiedza się starożytne Aspendos i Side, różnicę tworzy opcja odwiedzenia Manavgatu lub wodospadów Kurşunlu. Wycieczka przyjemna, niezbyt męcząca, wyjazdy z hoteli i powroty odbywają się o przyzwoitej porze. Nawet małe dzieci poradzą sobie na tej wycieczce z powodu małych odległości do pokonania.

Przeczytaj więcej o Alanyi i Side.

Zobacz mapę kurortów na Riwierze Tureckiej.


Odpowiedzi

basen kleopatry

Apropos Pammukale i basenu Kleopatry ;) faktycznie jest tam dodatkowa opłata za tę przyjemność i długo nie mogłam się na nią zdecydować ale kiedy ciekawość wzięła górę, żałowałam że tak późno się zdecydowałam! uczucie pływania w mineralnej, mocno gazowanej wodzie po kilkugodzinnej jeździe autokarem to to co faktycznie czyni tę wycieczkę wspaniałym przeżyciem! Bardzo gorąco polecam!

Co kto lubi

Byłem tam. Ustaliłem jednak z żoną, że ona, jak chce, niech moczy się w źródlanym ciepełku, natomiast ja w tym czasie spenetruję dokładnie całe Hierapolis. Ja przemierzyłem obszerny teren i "strzeliłem" prawie dwie setki zdjęć (dziś uważam, że i tak mało), a żona nie mająca zamiłowania do większego ekspensu energetycznego potuptała w ciepłej wodzie. Jak by nie było, wszystko pozostało w rodzinie i statystycznie nieźle wypadło. ;-) Jaś Wędrowniczek

Basen z Niespodziankami

Zanim ktos zdecyduje sie pomoczyc w Basenie Kleopatry, niech przeczyta skład wody, lub podpyta sie Turków. Z pewnością zrezygnuje, gdyż woda zawiera straszne ilości siarki. Samo Pummakale robi niesamowite wrazenie, bylem tam dwukrotnie i nie raz jeszcze wroce. Polecam

Strata czasu

Dla nas z mężem basen Kleopatry to strata czasu. Popływać to tam nie można było na pewno bo tłok w basenie nie samowity.Brakło nam czasu żeby zobaczyć wszystko. Jeżeli ktoś ma problem co zrobić czy zwiedzać czy się moczyć w zatłoczonym basenie, polecam zwiedzanie. Pommukale i antyczne miasto Hierapolis sa przepiękne a dla nas basen to strata czasu, ale oczywiście jak kto woli.