Zabytki bizantyjskie w Stambule

Przedstawiona w artykule mapa pokazuje lokalizację pamiątek materialnych po dawnej stolicy Bizancjum, Konstantynopolu, obecnie znanym jako Stambuł. Klikając na znacznik, otrzymujemy nazwę konkretnej struktury. Niektóre z tych struktur są bardzo dobrze znane, na przykład Hagia Sophia lub Cysterna Bazylikowa. Z drugiej strony, mapa ukazuje również mało znane lokalizacje, w których dziś niewiele widać. Ponieważ mapa jest projektem rozwojowym, z radością przyjmieny wszystkie konstruktywne uwagi, ponieważ jesteśmy gotowi dodać kolejne punkty lub wprowadzić niezbędne poprawki. Mamy nadzieję, że ten prosty plan sprawi, iż eksploracja Stambułu w poszukiwaniu śladów Cesarstwa Bizantyjskiego stanie się o wiele przyjemniejsza oraz bardziej owocna.

Informacje o nazwach oraz koordynatach wszystkich wyświetlonych obiektów można pobrać w postaci pliku CVS. Cała mapa dostępna jest do pobrania i wykorzystania offline w postaci pliku KML.

[openlayers byzantine_istanbul_map]

Powiązane artykuły: 

Odpowiedzi

mapa

Zasadniczo - świetny pomysł i realizacja. Przydatna dla wędrujących po d. Konstantynopolu.      Ale dla wędrujących tylko on line przydałyby się aktywne linki do opisywanych zabytków. Linki do artykułów w TwS lub innych źródeł, które uznacie za godne. Ułatwiłoby to podglądanie co tam pod kółeczkiem sie ukrywa...