Anamur - pytanie o zakwaterowanie

Cześć. Na początku września chciałbym odwiedzić na tydzień Anamur i mam pytanie odnośnie zakwaterowania. popularne serwisy booking, wimdu, agoda airnb pokazują bardzo mało miejsc noclegowych dosłownie kilka więc interesuje mnie jak to wygląda na miejscu czy jest ich faktycznie mało czy są ale się nie reklamują czy rezerwować teraz z tego co jest czy szukać na miejscu (ponieważ zabieram rodziców ze sobą wolałbym załatwić wszystko wcześniej). W Anamur będę koło południa autobus z Gazipasa mam o 10 tej. a może znacie jakieś godne polecenia miejsca noclegowe, hotel lub apartament albo jakieś typowo tureckie strony z ogłoszeniami o wynajmie. pozdrawiam.

Fora: 

Noclegi w Anamurze

W Anamurze parę lat temu nocowaliśmy w hotelu Tayfun i byliśmy zadowoleni. Serwisu Booking w przypadku Turcji nie polecam. Parę razy rezerwowaliśmy i prawie zawsze wynikał z tego jakiś kłopot - rzeczywistość niezgodna z opisem, zawyżona cena, itp. Polecam sprawdzenie dostępnych noclegów i ich cen przez Trivago. Podczas naszej ostatniej wyprawy po Turcji sprawdzaliśmy tam noclegi, ale nigdy nie robiliśmy rezerwacji, tylko negocjowaliśmy na miejscu, na podstawie cen sprawdzonych na Trivago.

Dziękuję. sprawdziłem i

Dziękuję. sprawdziłem i trivago ale właściwie te same propozycje w sumie 10. a wie ktoś może jak duża jest baza noclegowa w Anamur chodzi o pensjonaty apartamenty?

Baza nie jest duża

Niestety, tych hoteli i pensjonatów wcale tak dużo w Anamurze nie ma, jakby się nie sprawdzało. Proszę jeszcze przetestować turecki serwis otelz.com.

Byłem , widziałem napiszę

Byłem , widziałem napiszę może komuś się przyda. mogę potwierdzić że baza noclegowa w Anamur jest skromna , większość hoteli i pensjonatów to te które znalazłem w necie innych nie ma . byłem w większości z nich i standard jest bardzo podobny czyli dosyć niski. nota bene zdjęcia w internecie pokoi to majstersztyk z rzeczywistością nie mają nic wspólnego. najlepsze wrażenie zrobił na mnie pensjonat Bella butik ale wybrałem Hotel Grand Meltemi ze względu na taras.Najlepsza miejscówka to Anamur Teacher Center and Evening Art School które jest jednocześnie hotelem niestety nie było wolnych miejsc, posiada prywatną plażę . Anamur to przedziwna miejscowość. świetna plaża ale oprócz miejsc wydzielonych z leżakami na wynajem niestety brudna. super utrzymany park wzdłuż plaży , hotele kiepskie jedzenie w restauracjach i barach niestety też (są trzy fajne grille przy ujściu rzeki zrobione ze starych autobusów tam było pyszne jedzenie)owoce i warzywa przepyszne zwłaszcza banany z okolicznych plantacji. trudno się dogadać nie spotkałem nikogo z obsługi hoteli barów dworca kto by mówił po angielsku, niemiecku, rosyjsku, w ogóle miałem wrażenie że jestem jedynym obcokrajowcem w miasteczku. ruiny Anamurion super, kastel też fajny a podróż autobusem z lotniska to osobny temat dla mnie atrakcja ale dla kogoś z lękiem przestrzeni czy wysokości może być traumatyczna. Tak jak ktoś napisał miejsce z potencjałem ale niewykorzystanym- coś poszło nie tak albo tak ma być po prostu.i na koniec ciekawostka w morzu podgryzają małe rybki nie wiem czy to te same słynne co w Pamukalle ale uczucie raczej nieprzyjemne

Bardzo dziękuję za opis

Na pewno wiele osób skorzysta z tych informacji, ci do Anamuru, to widzę, że niewiele się tam zmieniło od mojego pobytu pięc lat temu.

Okolice Mamure Kalesi, Anamurionu

Ja byłem w tej okolicy w lipcu. Nocleg szukaliśmy w poblizu Mamure Kalesi ale tam oprócz zamku naprawdę nic nie ma. Dopiero dalej w Bozyazi znależliśmy hotel. Jest tam ich kilka, wybralismy Hotel Mamure, tak na oko i nie był zły.

zamek Mamure

"zwiedzałam" go 06.2016 - był wtedy jeszcze w wieloletnim remoncie - ciekawi mnie, czy już prace się zakończyły i teren jest swobodnie dostępny dla turystów, czy też wciąż trzeba liczyć na życzliwość załogi, żeby poprzechadzać się po terenie? (no i mam nadzieję, że żółwiki z fosy przetrwały remont i wciąż tam są!)

google maps pokazuje kilka

google maps pokazuje kilka hoteli w Anamur. Byłem w Anamur dawno temu, nawet zostaliśmy zaproszeni przez Turków do ich apartamentu. Odniosłem wrażenie, ze wiekszośc bloków to właśnie apartamenty na wynajem w sezonie. Z tym , Że Anamur to jedna ze stref no-foreigner. W takich miejscach wszystko funkcjonuje trochę inaczej niż jesteśmy przyzwyczajeni z typowych miejsc na wybrzeżu. Ale miejsce super. Anamurium i Zamek dla tych brazowych tablic warto tu wpaść.