Jak zostaje się przewodnikiem turystycznym w Turcji?

Cześć, próbowałem znaleźć informacje o tym, jak zostać przewodnikiem turystycznym w Turcji. Stowarzyszenie Tureckich Agencji Turystycznych (TÜRSAB) odesłało mnie do Stowarszyenia Przewodników Turystycznych (TUREB), których strona jest dziurawa – brakuje na niej przede wszystkim właśnie informacji o zostawaniu przewodnikiem. Czy ktoś wie, jaka jest procedura, albo jak się tego dowiedzieć? Mieszkam w Stambule, mam obywatelstwo polskie.

Fora: 

Więc Turcy oprowadzają po polsku?

Dzięki za odpowiedź. No dobrze, ale to polskie wycieczki kto w takim razie oprowadza po polsku? Polskojęzyczni obywatele tureccy? I jest ich wystarczająco wielu, żeby obsłużyć wszystkie wycieczki?

Może się zdziwisz...

...może to być dla Ciebie zaskakujące, ale znam Turków władających płynnie językiem polskim i oprowadzających takie grupy. Oczywiście w większości przypadków wycieczki polskie oprowadza duet w składzie: oficjalny licencjonowany przewodnik turecki plus polski pilot wycieczki, bez oficjalnej tureckiej licencji, ale w wielu przypadkach będący faktycznym przewodnikiem dla grupy. Turek w takich sytuacjach robi za "słupa" z papierami, żeby wszystko było zgodnie z prawem.

Nie dziwię się, że są Turcy

Nie dziwię się, że są Turcy mówiący po polsku, dziwię się, że jest ich na tyle dużo, żeby obsłużyć WSZYSTKIE polskie wycieczki. A może w takim razie wiesz, jak mogę zostać tym przewodnikiem "faktycznym" tudzież pilotem? Byłbym wdzięczny za jeszcze jedną odpowiedź. ;)

Jak się zostaje pilotem wycieczek

Pilotem wycieczek zostaje się zgłaszając swoją kandydaturę do licznie działających w Turcji biur podróży, w tym obsługujących grupy z Polski. W tej chwili, gdy sezon wakacyjny właśnie się rozpoczyna, jest duża szansa, że znajdzie się chętny pracodawca. Czy interesuje Cię tylko region Stambułu, czy też rozważasz wakacyjną działalność np. na wybrzeżu śródziemnomorskim?

Przede wszystkim Stambuł, ale

Przede wszystkim Stambuł, ale nie wykluczam wybrzeża. Zależy od oferowanych warunków. Masz jakieś kontakty? Możemy się zdzwonić, może tak będzie wygodniej: +90 543 380 95 50. Tak czy inaczej, bardzo dziękuję za pomoc.