Lotnisko w Adanie

Hej! Pojutrze ląduję na lotnisku w Adanie - Adana Şakirpaşa Havalimanı. Lecę tam na wesele i potrzebuję dostać się do Tarsusu po przylocie jako mojego miejsca docelowego. Dostałam informację, że busy jeżdżą tam co 10 min... ale czy to prawda? i nawet jeżeli to jakie to? Ktoś już tak podróżował i wie? I jak z porozumiewaniem się po angielsku? Spedziłam ostatnio 2 miesiące w Turcji na pierwszy raz i powiem szczerze, że z komunikacją po angielsku z operatorami busów była ciężka. Proszę o odp ;)

Fora: 

Komunikacja Tarsus-Adana

Ja osobiście akurat nie korzystałam z połączenia Adana-Tarsus, ale podpytałam i dostałam informację, że wszystko zależy od przewoźnika, z którym lecisz, ponieważ każda firma ma swój serwis autobusowy i rozkład.

Zaraz za lotniskiem w Adanie jest duży dworzec autobusowy, z którego ja akurat dojeżdżałam do Mersin, ale prawdopodobnie można dojechać też do Tarsu.

Jeśli chcesz to mogę poprosić o dokładny rozkład serwisu dla Ciebie tylko muszę wiedzieć kiedy i czym lecisz :)

Weselicha w Turcji

Cześć,

Ja w tym roku byłem na weseleu, ale w samej Adanie. Tars już zwyczajowo odwiecdziłem też. Jeśli chodzi o transport z lotniska to możesz zapytać o HAVAS. tutaj jest rozklad jadących do Mersin (przez Tars)

http://www.havas.com.tr/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusServisNoktalari/Pages/Adana.aspx

Kosztu nie pamiętam, ale mysle ze kolo 10 TL bedzie cie to kosztowalo. Są jeszcze pociagi, gdzie w przyjemnych warunkach przejedziesz w ciagu 40 min ten dystans i wysiadziesz niedaleko od centrum.Koszt kolo 5 TL.

Po angielsku oczywiscie sie nie dogadasz z kierowcami, ale po 2 miesiacach pobytu wiesz jak uzywac rak i slow jakie znasz. Warto zapamietac w słowo " w kierunku" - wym. butarafta. Na lotnisku tez nie mowią po angielsku wiec tylko po ichniemu, ale ogólnie chcą pomagać, bo turysta to nadal atrakcja w tamtych stronach :)