Stambuł - czy warto wypożyczyć samochód

Witam Szanownych! Poradźcie proszę... Po raz pierwszy wybieramy się z żoną do tego miasta. Lądujemy w sobotę 18 stycznia około 17.00 na lotnisku Sabiha Gökçen skąd po tygodniu, też w sobotę, wracamy. Mam zarezerwowany w miarę niedrogi samochód (288 zł). Wymyśliłem, że samochodem szybciej i wygodniej dojedziemy do hotelu w Sultanahmet i z powrotem na lotnisko. Pytanie, czy warto? Czy tylko kłopot będę miał z parkowaniem. Pewnie komunikacja w mieście działa dobrze i często prom czy metro jest szybszym środkiem omijającym korki. Czy posiadanie samochodu w Stambule niesie jakieś korzyści? Pewnie mógłbym wtedy pojechać do Polonezköy. Czy są jakieś inne atrakcje warte zaliczenia w pobliżu Stambułu? Na koniec jeszcze pytanie... czy ma ktoś doświadczenia w korzystaniu Bla Bla Car w Turcji? Dziękuję z góry! M.

Fora: 

Nie warto!

Sieć połączeń komunikacji publicznej w Stambule jest doskonale rozwinięta i tania. Faktycznie poza dojazdem do Polonezköy niewiele jest pożytku z samochodu, tylko się umęczycie z korkami, tureckim stylem jazdy i szukaniem parkingów. Jeżeli zechcecie wychylić nos ze Stambułu (chociaż atrakcji tam z pewnością wystarczy na tydzień), to można wybrać się autokarami do Bursy lub Edirne.

Hehe a kto miałby inne niż

Hehe a kto miałby inne niż Iza? daruj sobie samochód chyba, ze jesteś zwolennikiem niezapomnianych wrażeń. A wypożyczony dostarczy ich nawet 2x więcej. Byłem w Stambule 2x samochodem. Najlepiej jeździ się ok północy. Ale sama jazda to drobiazg. Gorzej z parkingiem. Kiedys parkowałem na bulwarze Kennedyego. Ale nie wiem jak tam jest teraz. Hotele maja czasami swoje parkingi. Np. na parterze budynków. Sam tam nie zaparkujesz. Musisz tam chłopakowi. Oni potrafią :-). upchnąć wozek żeby nie zarysować.

potwierdzam nie warto.

potwierdzam nie warto. problem z jazdą, parkowaniem itd, polecam za to z shutlle z Sabiha Gökçen firmy Havabus na Taksim. tanio 20 TRY, szybko, czysto przyjemnie. Autobusy odjeżdżają co chwila , przystanek jest przed terminalem. a zplacu Taksim albo komunikacją publiczną po zakupie karty magnetycznej albo taksówką. jechałem taksówką do Sultanhemet i zapłaciłem 50 TRY pewnie wyszłoby taniej ale trafiłem chyba na najgłupszego taksówkarza w IST który zamiast 15 min jechał 40 i nie dlatego żeby mnie naciągnąć tylko dlatego że się zgubił, w sumie zal mi się go zrobiło i dałem 50 bez reszty. taksówka z lotniska do Sultanhemet to 300 TRY pytałem trzech kierowców ale tylko z ciekawości nie targowałem się więc nie wiem czy to adekwatna cena, natomiast kiedy wracałem z Sultanhemet na Sabiha w nocy zapłaciłem 190 TRY po negocjacji początkowo kierowca chciał 250 w sumie sam jestem ciekawy jak wyglądają ceny z taksometra może ktoś ma doświadczenia chętnie się dowiem